تجزیه و تحلیل تصویر هوایی

تجزیه و تحلیل تصویر هوایی

تجزیه و تحلیل تصویر هوایی کاربران را قادر می سازد از طریق فیلم های گرفته شده توسط سکوهای هوابرد، مانند هواپیماهای بال ثابت، هلیکوپترها، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپادها یا “پهپادها”)، بالون ها و غیره اشیاء را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنند. برای جمع آوری داده ها از مناطق وسیع زمین و پردازش آن به روشی ساختاریافته و خودکار. تجزیه و تحلیل تصویر هوایی که برای کاربردهای کوچک و بزرگ قابل تطبیق است، می تواند روش جمع آوری اطلاعات و مدیریت مناظر توسط بخش خصوصی و عمومی را تغییر دهد.

آنالیز تصاویر هوایی نشان داده است که در صنایع مختلف بسیار مفید است. در حالی که هر مورد خاص ممکن است به یک فرآیند آموزش الگوریتم اختصاصی نیاز داشته باشد، تجزیه و تحلیل تصاویر هوایی می تواند در موارد زیر استفاده شود:


کشاورزی برای مدیریت زراعی و عملکرد
دامپروری برای گاو و مشاهده میدانی
جنگلداری برای نظارت بر گیاهان و جانوران
شهرسازی برای منطقه شهری و برنامه ریزی خط برق
حمل و نقل برای تعمیر و نگهداری جاده و راه آهن
سایر کاربردهای رصد مساحت زمین


فرصت های جدیدی در رصد زمین به دلیل پیشرفت در فناوری های هواپیماهای بدون سرنشین در چند سال گذشته باز شده است. عکاسی هوایی در کاربرد انعطاف پذیر شد و در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفت. با بیش از 20 سال تجربه در زمینه بینایی کامپیوتر، نوروتکنولوژی می خواست فناوری ارائه دهد که کاربران را قادر می سازد از عکاسی هوایی برای نظارت و مدیریت خودکار منطقه زمین استفاده کنند. بنابراین، آخرین الگوریتم‌ها در کنار پلتفرم SentiSight.ai برای توسعه راه‌حل‌های جدید تجزیه و تحلیل تصویر هوایی مورد استفاده قرار گرفتند. یکی از آخرین راه حل های پردازش تصویر هوایی که نوروتکنولوژی در توسعه آن مشارکت داشته است، Dronescope است

خدمات و راه حل پهپاد

Neurotechnology با SmartField، یک شرکت متخصص در برنامه ریزی و مدیریت کشاورزی در آمریکای جنوبی، برای ایجاد یک راه حل جدید – DroneScope همکاری کرد. این راه حل بینایی کامپیوتری پیشرفته و فناوری‌های پهپاد را با هم ترکیب می‌کند تا به صنعت کشاورزی کمک کند تا محصولات را مشاهده، تجزیه و تحلیل و مدیریت کند که قبلاً هرگز نبوده است.

https://www.youtube nocookie.com/embed/0KSW 4SpHg8?rel=0&wmode=transparent
در یوتیوب تماشا کنید.

تهیه و پردازش تصویر همیشه یک فناوری مقرون به صرفه نیست. استفاده از پهپادهای کشاورزی معمولاً گران است و نیاز به استخدام اپراتورهای آموزش دیده ویژه و همچنین استفاده از ابزارهای پردازش تصویر اضافی برای تجزیه و تحلیل رسانه به دست آمده دارد.

برای ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر، راه‌حل DroneScope برای استفاده از تصاویر RGB به‌دست‌آمده با پهپادهای تجاری معمولی طراحی شده است. پهپادهای زیر 900 گرم با دوربین های 12 مگاپیکسلی و سیستم های خوب اجتناب از اشیا کاملا مناسب هستند. بنابراین DroneScope برای کاربردهای کوچک و بزرگ مناسب است.

الگوریتم تشخیص تصاویر هوایی اجازه می دهد تا محصولات را زودتر و نزدیکتر از ماهواره ببینیم و 100 برابر ظرفیت بررسی بهتر از انسان در مزارع را فراهم می کند و همچنین در طول نمونه برداری بی طرف باقی می ماند. این راه حل به کاربران کشاورزی امکان می دهد تا نظارت کنند:

  • پوشش محصول – تجزیه و تحلیل دقیق پوشش برای هر ردیف از محصولات و تنوع در قطعه را جمع آوری کنید.
  • تعداد گیاهان – با تخمین تعداد گیاهان و میزان توزیع آنها، بهره وری محصول را مشاهده کنید.
  • پوشش علف های هرز – علف های هرز پخش شده در کرت را تعیین و ارزیابی کنید.
  • بیماری های گیاهی – میزان بروز بیماری را ارزیابی کنید.
  • نقشه‌ها، منطقه‌بندی و نسخه‌ها – از تصاویر به‌دست‌آمده، نقشه‌های علف‌های هرز، ساختار محصول و جمعیت گیاهی برای تعریف بهترین استراتژی سمپاشی استفاده کنید.
  • پردازش داده های ماهواره Sentinel 1 – امکان تجزیه و تحلیل شاخص های NDVI، NDRE، MSAVI، RECI و شاخص رطوبت NDMI را فراهم می کند. همچنین، امکان نظارت بر تاریخچه روزانه دما و رطوبت زمین را فراهم می کند.

برای کشاورزان، مشاوران یا پرورش دهندگان، راه حل DroneScope یک پلت فرم قابل اعتماد برای پردازش، ذخیره و به اشتراک گذاری نه تنها تصاویر، بلکه همچنین وضعیت واقعی محصولات خود را ارائه می دهد. این یک ابزار برجسته برای تصمیم گیری فوری و منبع دانش برای فصل های آینده می شود.

راه حل پهپاد به عنوان خدماتی برای کشاورزانی که دوست دارند مزارع کشاورزی خود را تجزیه و تحلیل کنند ارائه شده است. همچنین، DroneScope می تواند به عنوان یک الگوریتم برای یکپارچه سازهایی که در حال توسعه سیستم های نرم افزاری برای کشاورزی هستند، ارائه شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X